BİZ KİMİZ?

Akkuş Çim, İzmir merkezli bir hazır rulo çim ve peyzaj bitkileri üreticisidir. Şirket, 30 yılı aşkın süredir tarımsal üretim, tarım sanayiciliği ve tarımsal ihracat yapan bir aile tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir. 
 
Kuruculardan Ümit Akkuş, 1981 yılında iş hayatına tarım ürünleri üretimi ve satışı ile başlamıştır. Akkuş, 1989 yılından itibaren konserve ürünler, biber sosları, kapari, kurutulmuş domates gibi tarım ürünlerinin ağırlıklı olarak Almanya ve İtalya'ya ihracatını gerçekleştirmiştir. 
 
Akkuş Botanik ve Tarım Ürünleri ve Akkuş Çim şirketleri, İzmir merkez ve Bayındır çiftlik ve fidanlıkları ile rulo çim ve peyzaj bitkileri üretim ve satışını gerçekleştirmektedir. 
 
Ziraat Mühendisi Oğuzhan Akkuş'un önderliğinde, ailenin tarımsal üretim konusundaki deneyimleri ile birlikte, rulo çim ve peyzaj bitkileri faaliyeti büyüyerek devam etmektedir.
Neredeyiz?
Akkuş Çim, satışa sunduğu limon servi, leylandi ve mavi servilerini İzmir Bayındır'da yer alan çiftliğinde kendisi yetiştirmektedir. İzmir Bayındır Canlı Beldesi'nde rulo çim üretimi gerçekleşmektedir. 
 
Deneyimli ziraat mühendislerimiz ve bahçıvanlarımız, çiftliğimizde servilerimizin düzenli sulama, gübreleme, budama ve bakımını büyük bir özenle gerçekleştirmektedir. Ürünlerimiz Ege ikliminde doğup büyüdükten sonra size sunulmaktadır.

Merkezimiz Alsancak'ta ve satışımız Canlı/Bayındır'da bulunmaktadır. 
 
Canlı/Bayındır'da, yer alan fidanlığımızı ziyaret edebilir, kendi üretimimiz olan limon servi bitkilerini toptan ve perakende olarak alabilirsiniz. 
Akkuş Çim ile bir günde bahçeniz yeşersin...